Wybór dobrej i profesjonalnej przychodni to podstawa dobrego zdrowia i samopoczucia. Lekarz rodzinny, czyli lekarz podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) jest najczęściej pierwszym ogniwem w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów zdrowotnych różnego rodzaju. To w rękach lekarza rodzinnego spoczywa odpowiedzialność za nasze zdrowie. Dlatego bardzo ważny jest wybór odpowiedniego lekarza POZ.
- Lek. Paweł Kowalczyk – specjalista medycyny rodzinnej, kierownik POZ
- Lek. Katarzyna Paciejewska – specjalista pediatrii
- Lek. Beata Szymańska – specjalista chorób wewnętrznych i nefrologii
- Lek. Tetiana Tlustova
- Lek. Kamila Jakubiak
- Lek. Małgorzata Sikora – specjalista medycyny rodzinnej i chorób wewnętrznych, specjalista dermatologii i wenerologii
- Lek. Grażyna Stefańska – specjalista pediatrii
- Lek. Artur Hulka – specjalista chorób wewnętrznych
- Lek. Krystyna Dworzańska – specjalista pediatrii, specjalista medycyny rodzinnej
Lek. Paweł Kowalczyk – specjalista medycyny rodzinnej
Absolwent Białostockiej Akademii Medycznej, lekarz medycyny rodzinnej. Jako pierwszy w Radomiu zrobił specjalizacje z lekarza rodzinnego. Posiada wieloletnie doświadczenie nabyte w prywatnych i państwowych placówkach służby zdrowia (przychodnie, klinki, poradnie) oraz w Pogotowiu Ratunkowym. Diagnozuje i leczy nie tylko osoby dorosłe. Szeroką wiedzę o chorobach wieku dziecięcego i metodach ich leczenia wykorzystuje na co dzień w Radomskim Centrum Rodziny. Ciągle doskonali swoją wiedzę dzięki uczestnictwu w sympozjach i konferencjach medycznych oraz kursach specjalistycznych (np. kurs USG jamy brzusznej, tarczycy, narządu ruchu, czy też zabiegów reanimacyjnych). Zachowuje tzw. czujność onkologiczną, czyli weryfikuje stan zdrowia swoich pacjentów, w celu wychwycenia wszystkich niepokojących objawów, które mogą wskazywać na początki nowotworu. Pacjenci uwielbiają go za cierpliwość, empatię i dokładność w dążeniu do ustalenia rozpoznania i leczenia.
„Uwielbiam leczyć, stawiać prawidłowe diagnozy. Swoim pacjentom poświęcam jak najwięcej uwagi. Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy chory oczekuje od lekarza nie tylko specjalistycznej porady, ale również rozmowy i wnikliwego wywiadu. Z natury jestem ciekawy świata i ludzi”.
Lek. Katarzyna Paciejewska – specjalista pediatrii
Odpowiada za fachową i rzetelną ocenę stanu zdrowia i prawidłowości rozwoju dzieci (bilanse zdrowia), profilaktykę (szczepienia ochronne i inne formy uodpornienia), diagnostykę oraz leczenie.
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Doświadczenie zdobyła w Klinicznym Oddziale Pediatrii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, na licznych stażach w renomowanych klinikach m.in. w Instytucie „Pomnik” Centrum Zdrowia Dziecka oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.
Od kilku lat wykonuję samodzielnie USG płuc. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, webinarach i konferencjach medycznych. W swojej pracy zawsze stara się podchodzić do pacjenta indywidualnie i holistycznie, bardzo ważna jest relacja lekarz-pacjenta.
Decyzje terapeutyczne zawsze podejmuje na podstawie dostępnych, aktualnych rekomendacji i medycyny opartej na faktach. Dr Paciejewska zjednuje pacjentów rozległym doświadczeniem, wyjątkowo ciepłą osobowością, umiejętnością prowadzenia rozmów z rodzicami. Jak mówią pacjenci – czuć, że towarzyszy temu miłość do dzieci i naturalna empatia.
Dr Paciejewska zajęła 2. miejsce w konkursie – Pediatra Roku w regionie radomskim.
Lek. Kamila Jakubiak
Pracuje jako lekarz rodzinny. Absolwentka wydziału lekarskiego na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w poradniach rodzinnych. W Radomskim Centrum Rodziny pod opieką ma pacjentów w każdym wieku, tych najmniejszych, dorosłych oraz seniorów. Jako rezydentka chirurgii onkologicznej w Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie zachowuje tzw. czujność onkologiczną i doskonale wie, jak ważna jest profilaktyka. Ceni nowoczesne rozwiązania o wysokiej skuteczności. Stale rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w kursach oraz konferencjach. W pracy charakteryzuje się niezwykłą sumiennością, zaangażowaniem i przyjaznym podejściem do każdego pacjenta.
„Odkąd pamiętam fascynowało mnie funkcjonowanie i fizjologia ludzkiego ciała – medycyna to moja pasja a jako lekarz pierwszego kontaktu mogę lepiej zadbać o zdrowie moich pacjentów. Doskonale zdaje sobie sprawę, iż każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia. Cieszę się, że mogę pomagać„.
Lek. Małgorzata Sikora
Ukończyła Akademię Medyczną w Krakowie, gdzie jako pierwszą specjalizację wybrała dermatologię i wenerologię. Po studiach odbywała praktykę medyczną w Opatowie, Stalowej Woli i Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie nie tylko zdobywała umiejętności praktyczne – odbyła także liczne szkolenia z zakresu dermatologii i wenerologii. W kolejnych latach była także czynną uczestniczką krakowskich szkoleń i sympozjów z zakresu dermatologii.
Przez lata pracy lekarskiej była związana z Przychodniami na terenie województwa świętokrzyskiego. Od dziesięciu lat prowadzi swoją prywatną praktykę na terenie województwa mazowieckiego i to tutaj zatrudniła się w Radomskim Centrum Rodziny, silnie związanym z Radomskim Centrum Onkologii – jednej z najważniejszych placówek onkologicznych w Polsce, świadcząc usługi konsultacyjne i lecznicze z zakresu dermatologii i wenerologii.
W wolnym czasie lubi podróże, odkrywanie nieznanych, malowniczych zakątków Polski, a także jest miłośniczką czytelnictwa, szczególnie biografii.
W latach studenckich, była czynną uczestniczką pobliskich festiwali filmowych – miłość do kina pozostała w jej sercu na wiele lat i regularnie wyjeżdża na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.
Szanowni Państwo, każdy ubezpieczony w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, ma prawo do swobodnego wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej. Zmiany lekarza rodzinnego można dokonać bezpłatnie dwa razy w roku.
Specjaliści Radomskiego Centrum Rodziny w sposób kompleksowy zaopiekują się Państwem i całą rodziną, stając się jednocześnie doradcą we wszystkich kwestiach zdrowotnych. To ich zadaniem jest diagnozowanie problemu, udzielanie porad oraz w razie potrzeby skierowanie na bardziej specjalistyczne badania. Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ) to najważniejsza część systemu opieki zdrowotnej w naszym kraju.
Dlaczego Radomskie Centrum Rodziny?
- personel medyczny doświadczony w wielu dziedzinach medycznych i innowacyjnych metodach leczenia
- ścisła współpraca z Radomskim Centrum Onkologii, Centrum Gamma Knife w Warszawie oraz z poradniami specjalistycznymi
- diagnostyka
- nowoczesny punkt pobrań badań laboratoryjnych
- krótki czas oczekiwania na wizytę oraz wyniki badań
- wydłużony czas pracy przychodni
- komfort i bezpieczeństwo
Jak zapisać się do Radomskiego Centrum Rodziny?
Wyboru lekarza rodzinnego dokonuje się poprzez złożenie deklaracji w Radomskim Centrum Rodziny. W imieniu niepełnoletnich, deklarację składają ich rodzice lub prawni opiekunowie. Z kolei noworodki do 6 miesiąca życia, nie posiadające numeru PESEL, mogą być zapisywane na podstawie dowodu ubezpieczenia rodzica czy innego prawnego opiekuna. Gdy dziecko ukończy 6 miesiąc życia, deklaracja ta przestanie działać. Wówczas, rodzic musi złożyć nową według standardowych procedur.