W Radomskim Centrum Rodziny pracuje również doświadczona kadra specjalistów.

 • Dr n. med. Jakub Dworzański – specjalista chorób wewnętrznych
 • Dr hab. n. med. Zbigniew Banaczek – specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej
 • Dr Ewa Pyrka – specjalista endokrynologii
 • Lek. Beata Szymańska – specjalista chorób wewnętrznych i nefrologii
 • Lek. Wojciech Majchrzak – specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
 • Lek. Jacek Sobaszek – specjalista chirurgii ogólnej i gastroenterologii
 • Lek. Małgorzata Sikora – specjalista dermatologii, medycyny rodzinnej i chorób wewnętrznych
 • Lek. Michał Czerwaty – w trakcie specjalizacji z urologii
 • Lek. Piotr Stefaniuk – diagnostyka USG, certyfikat PTU
 • Lek. Justyna Rębiś-Woźniak – specjalista w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej
 • Mgr Iwona Rutka – psycholog
 • Agata Chruślak – dietetyk dyplomowany

Dr hab. n. med. Zbigniew Banaczek – specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej

Znany i ceniony doktor. Specjalizuje się w kompleksowej opiece nad ciężarną, w prowadzeniu ciąży wysokiego ryzyka, w leczeniu schorzeń ginekologicznych, m.in. niewydolności szyjki macicy, w szeroko pojętej diagnostyce ginekologiczna, m.in. profilaktyka onkologiczna.

„Zapewniam opiekę ginekologiczną nad kobietą na każdym etapie jej życia. Dokładam wszelkich starań, by każda Pacjentka czuła się bezpiecznie i komfortowo.”

Dr n. med. Jakub Dworzański – specjalista chorób wewnętrznych

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
D
o dr n. med. J. Dworzańskiego można umówić się konsultację kardiologiczną oraz na badanie echo serca. Doktor na co dzień pracuje w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Towarzystwa Nadciśnienie Tętniczego. Regularnie pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych konferencjach kardiologicznych, w tym z zakresu echokardiografii. Za istotne w procesie leczenia uważa indywidualne podejście do pacjenta, skuteczną diagnostykę i optymalizację leczenia. W Radomskie Centrum Rodziny można wykonać EKG, badania echokardiograficznego. Doktor zajmują się również prowadzeniem pacjentów po zabiegach i operacjach kardiologicznych, osób z wszelkiego rodzaju chorobami układu krążenia czy nadciśnienia tętniczego.

„Praca z pacjentami sprawia mi wiele satysfakcji i radości – odpowiednia profilaktyka, skuteczne leczenie poprawia pacjentom komfort życia oraz je przedłuża, dlatego sprawią mi ogromną przyjemność i satysfakcję”.

Lek. Katarzyna Paciejewska – specjalista pediatrii

Odpowiada za fachową i rzetelną ocenę stanu zdrowia i prawidłowości rozwoju dzieci (bilanse zdrowia), profilaktykę (szczepienia ochronne i inne formy uodpornienia), diagnostykę oraz leczenie.

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Doświadczenie zdobyła w Klinicznym Oddziale Pediatrii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, na licznych stażach w renomowanych klinikach m.in. w Instytucie „Pomnik” Centrum Zdrowia Dziecka oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Od kilku lat wykonuję samodzielnie USG płuc. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, webinarach i konferencjach medycznych. W swojej pracy zawsze stara się podchodzić do pacjenta indywidualnie i holistycznie, bardzo ważna jest relacja lekarz-pacjenta. Decyzje terapeutyczne zawsze podejmuje na podstawie dostępnych, aktualnych rekomendacji i medycyny opartej na faktach.

Dr Paciejewska zjednuje pacjentów rozległym doświadczeniem, wyjątkowo ciepłą osobowością, umiejętnością prowadzenia rozmów z rodzicami. Jak mówią pacjenci – czuć, że towarzyszy temu miłość do dzieci i naturalna empatia.

Dr Paciejewska zajęła 2. miejsce w konkursie – Pediatra Roku w regionie radomskim.

Lek. Piotr Stefaniuk

Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Białymstoku. Od sześciu lat specjalizuje się w wykonywaniu badań ultrasonograficznych, ukończył liczne kursy i szkolenia w tej dziedzinie, m.in. w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii w Zamościu, Centrum Edukacji Obrazowej Cedus w Warszawie oraz Akademii Siemens Healthineers w Warszawie. Posiada Certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Na co dzień wykonuje badania USG we współpracy z lekarzami Przychodni Rodzinnej, Poradni Specjalistycznej, Poradni Onkologicznej i Oddziału Chorób Wewnętrznych. Stale współpracuje ze specjalistą radiologiem i onkologiem wspólnie konsultując badania USG piersi. Pracuje również jako lekarz podstawowej opieki zdrowotnej ciesząc się niesłabnącym zaufaniem pacjentów. Znany wśród pacjentów z dokładności, profesjonalizmu i uprzejmości. W Radomskim Centrum Rodziny wykonuje badania USG.

Dr Wojciech Majchrzak – kierownik Klinicznego Oddziału Chirurgii Onkologicznej Radomskiego Centrum Onkologii. Specjalista Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.

To wybitny lekarz z ogromnym doświadczeniem klinicznym, specjalista w dziedzinach: chirurgii ogólnej i onkologicznej. Na co dzień można go spotkać w poradni oraz na bloku operacyjnym Radomskiego Centrum Onkologii. Był również kierownikiem Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Otolaryngologii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. W Radomiu zna większość pacjentów onkologicznych, którzy uwielbiają go za spokój i poczucie bezpieczeństwa, jakie im daje nawet przed najtrudniejszą operacją. Zawsze cierpliwy, uśmiechnięty i oddany swoim pacjentom.

Lek. Jacek Sobaszek – specjalista chirurgii ogólnej i gastroenterologii

Ceniony w Radomiu chirurg proktolog. W Radomskim Centrum Rodziny zajmuje się konsultacjami chirurgicznymi i proktologicznymi; przeprowadza małoinwazyjne zabiegi leczenia żylaków odbytu i rektoskopie.

Lek. Michał Czerwaty – w trakcie specjalizacji z urologii

Studiował na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Medizinische Universität Innsbruck w Austrii. Doświadczenie zdobywał w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, w Oddziale Urologii, Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU), Sekcji Adeptów Urologii (SAU) oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU). Uczestnik licznych kursów i szkoleń w Polsce i Europie. Zajmuje się nowoczesnym leczeniem chorób urologicznych, specjalizuje się w endourologii. Niewątpliwie jest to przyszłość urologii. Na co dzień zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń urologicznych w specjalistycznym szpitalu urologicznym Mazovia oraz w Radomskim Centrum Onkologii. Nieustannie podejmuje nowe wyzwania a pacjenci doceniają jego doświadczenie, profesjonalizm, wnikliwą analizę.

Agata Chruślak – dietetyk dyplomowany

Agata Chruślak to dietetyk z 35 letnim doświadczeniem zawodowym. Przez lata pracowała m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Radomiu, Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach, czy Centrum Dietetycznym w Natur House w Radomiu. Stale podnosi kwalifikacje biorąc udział w kursach, szkoleniach i konferencjach medycznych i żywieniowych. W swojej pracy zajmuje się nie tylko poradnictwem żywieniowym, ale wspiera pacjentów w zmianie stylu życia. Opracowywany przez nią plan żywienia zawsze dobrany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz upodobań kulinarnych.

Mgr Iwona Rutka – psycholog

Absolwentka Wydziału Psychologii SWPS w Warszawie oraz podyplomowych studiów z psychoonkologii. Certyfikowany terapeuta Terapii Simontona oraz Racjonalnej Terapii Zachowania. Doświadczenie w pracy z pacjentami onkologicznymi zdobywała w Simontonowskim Instytucie Zdrowia oraz w Stowarzyszeniu Wspierania Onkologii UNICORN w Krakowie. Ukończyła szereg szkoleń oraz warsztatów z zakresu diagnozy neuropsychologicznej. Prowadzi także warsztaty psychoonkologiczne dla Amazonek, współpracuję z Radomskim Towarzystwem Pacjentów Onkologicznych. Pracuje z pacjentami onkologicznie i przewlekle chorymi stosując metody i techniki Racjonalnej Terapii Zachowania. Pracuje z osobami w kryzysie – w obszarze zaburzeń nastroju, zaburzeń adaptacyjnych, w obszarze wspierania procesów zdrowienia, a także z rodzinami osób przewlekle chorych.
W Radomskiem Centrum Rodziny zajmuje się także pacjentami w Poradni Kompleksowego Leczenia Otyłości, bo odchudzanie zaczyna się…w głowie. Dlatego warto skorzystać z pomocy psychologa, który pomoże zmienić nastawienie do siebie, jedzenia, nawyków.