Radomskie Centrum Rodziny zatrudnia wysoko wykwalifikowany personel lekarski i pielęgniarski.
- Lek. Paweł Kowalczyk – specjalista medycyny rodzinnej
- Lek. Katarzyna Paciejewska – specjalista pediatrii
- Lek. Kamila Jakubiak
- Lek. Beata Szymańska – specjalista chorób wewnętrznych i nefrologii
- Prof.nadzw. dr hab.n.med Zoran Stojčev – kierownik oddziału chirurgii onkologicznej Radomskiego Centrum Onkologii. Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
- Dr n. med. Jakub Dworzański – specjalista chorób wewnętrznych
- Lek. Piotr Stefaniuk
- Lek. Wojciech Majchrzak – specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
- Lek. Michał Czerwaty – w trakcie specjalizacji z urologii
- Lek. Beata Szymańska – specjalista chorób wewnętrznych i nefrologii
- Dr hab. n. med. Zbigniew Banaczek – specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej
- Lek. Jacek Sobaszek – specjalista chirurgii ogólnej i gastroenterologii
- Dr n. med. Sylwia Fołtyn – specjalista otolaryngologii
- Lek. Małgorzata Sikora – specjalista dermatologii, medycyny rodzinnej i chorób wewnętrznych
- mgr Iwona Rutka – psycholog
- Agata Chruślak – dyplomowany dietetyk
- Marta Stachowicz – pielęgniarka
- Agnieszka Margol-Lis – pielęgniarka
- Sylwia Borowiec – pielęgniarka
- Klaudia Bryśkiewicz – położna
- Sylwia Korczyńska – pielęgniarka stomijna
- Paulina Kolbus – fizjoterapeutka
- lek. Tetiana Tlustova
Lek. Paweł Kowalczyk – specjalista medycyny rodzinnej
Absolwent Białostockiej Akademii Medycznej, lekarz medycyny rodzinnej. Jako pierwszy w Radomiu zrobił specjalizacje z lekarza rodzinnego. Posiada wieloletnie doświadczenie nabyte w prywatnych i państwowych placówkach służby zdrowia (przychodnie, klinki, poradnie) oraz w Pogotowiu Ratunkowym. Diagnozuje i leczy nie tylko osoby dorosłe. Szeroką wiedzę o chorobach wieku dziecięcego i metodach ich leczenia wykorzystuje na co dzień w Radomskim Centrum Rodziny. Ciągle doskonali swoją wiedzę dzięki uczestnictwu w sympozjach i konferencjach medycznych oraz kursach specjalistycznych (np. kurs USG jamy brzusznej, tarczycy, narządu ruchu, czy też zabiegów reanimacyjnych). Zachowuje tzw. czujność onkologiczną, czyli weryfikuje stan zdrowia swoich pacjentów, w celu wychwycenia wszystkich niepokojących objawów, które mogą wskazywać na początki nowotworu. Pacjenci uwielbiają go za cierpliwość, empatię i dokładność w dążeniu do ustalenia rozpoznania i leczenia.
„Uwielbiam leczyć, stawiać prawidłowe diagnozy. Swoim pacjentom poświęcam jak najwięcej uwagi. Zdaję sobie sprawę z tego, że każdy chory oczekuje od lekarza nie tylko specjalistycznej porady, ale również rozmowy i wnikliwego wywiadu. Z natury jestem ciekawy świata i ludzi”.
Lek. Katarzyna Paciejewska – specjalista pediatrii
Odpowiada za fachową i rzetelną ocenę stanu zdrowia i prawidłowości rozwoju dzieci (bilanse zdrowia), profilaktykę (szczepienia ochronne i inne formy uodpornienia), diagnostykę oraz leczenie.
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Doświadczenie zdobyła w Klinicznym Oddziale Pediatrii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, na licznych stażach w renomowanych klinikach m.in. w Instytucie „Pomnik” Centrum Zdrowia Dziecka oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie.
Od kilku lat wykonuję samodzielnie USG płuc. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, webinarach i konferencjach medycznych. W swojej pracy zawsze stara się podchodzić do pacjenta indywidualnie i holistycznie, bardzo ważna jest relacja lekarz-pacjenta.
Decyzje terapeutyczne zawsze podejmuje na podstawie dostępnych, aktualnych rekomendacji i medycyny opartej na faktach. Dr Paciejewska zjednuje pacjentów rozległym doświadczeniem, wyjątkowo ciepłą osobowością, umiejętnością prowadzenia rozmów z rodzicami. Jak mówią pacjenci – czuć, że towarzyszy temu miłość do dzieci i naturalna empatia.
Dr Paciejewska zajęła 2. miejsce w konkursie – Pediatra Roku w regionie radomskim.
Lek. Kamila Jakubiak
Absolwentka wydziału lekarskiego na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w poradniach rodzinnych. W Radomskim Centrum Rodziny pod opieką ma pacjentów w każdym wieku, tych najmniejszych, dorosłych oraz seniorów. Jako rezydentka chirurgii onkologicznej w Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie zachowuje tzw. czujność onkologiczną i doskonale wie, jak ważna jest profilaktyka. Ceni nowoczesne rozwiązania o wysokiej skuteczności. Stale rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w kursach oraz konferencjach. W pracy charakteryzuje się niezwykłą sumiennością, zaangażowaniem i przyjaznym podejściem do każdego pacjenta.
„Odkąd pamiętam fascynowało mnie funkcjonowanie i fizjologia ludzkiego ciała – medycyna to moja pasja a jako lekarz pierwszego kontaktu mogę lepiej zadbać o zdrowie moich pacjentów. Doskonale zdaje sobie sprawę, iż każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia. Cieszę się, że mogę pomagać„.
Prof.nadzw. dr hab.n.med Zoran Stojčev – kierownik oddziału chirurgii onkologicznej Radomskiego Centrum Onkologii. Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
Podczas swego ponad 30-letniego doświadczenia zawodowego przeprowadził ponad 13 000 dużych operacji. Wykonał setki operacji resekcji żołądka z powodu raka, liczne resekcje trzustki, przełyków i wątrób. Od wielu lat większość operacji raka odbytnicy robi metodą laparoskopową.
Co roku wykonuje setki zabiegów z powodu raka piersi wraz z zabiegami rekonstrukcji, także operacje jednoczasowej rekonstrukcji.
Do jego szczególnego zainteresowania należą operacje tarczycy.
Lek. Katarzyna Woźniak-Jarosz – specjalista pediatrii
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Pediatrii odbyła w Oddziale Dziecięcym Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Rozległą wiedzę na temat chorób dziecięcych i ich najnowszych metod leczenia poszerzała na szkoleniach i stażach specjalizacyjnych w Klinikach Dziecięcych w Warszawie i Lublinie. Cały czas dba o samorozwój poprzez uczestnictwo m.in. w konferencjach Towarzystw Lekarskich. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Pediatria jest dla niej fascynująca, pełna wyzwań i zagadek oraz sprawia radość z pomagania maluszkom.
Pacjenci doceniają umiejętność holistycznego podejścia do pacjenta w każdym wieku, bogatą wszechstronną wiedzę popartą zawodową praktyką, kulturę osobistą oraz gotowość niesienia pomocy w każdej sytuacji
Dr n. med. Jakub Dworzański – specjalista chorób wewnętrznych
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Do dr n. med. J. Dworzańskiego można umówić się konsultację kardiologiczną oraz na badanie echo serca. Doktor na co dzień pracuje w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Towarzystwa Nadciśnienie Tętniczego. Regularnie pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych konferencjach kardiologicznych, w tym z zakresu echokardiografii. Za istotne w procesie leczenia uważa indywidualne podejście do pacjenta, skuteczną diagnostykę i optymalizację leczenia.
W Radomskie Centrum Rodziny można wykonać EKG, badania echokardiograficznego. Doktor zajmują się również prowadzeniem pacjentów po zabiegach i operacjach kardiologicznych, osób z wszelkiego rodzaju chorobami układu krążenia czy nadciśnienia tętniczego.
„Praca z pacjentami sprawia mi wiele satysfakcji i radości – odpowiednia profilaktyka, skuteczne leczenie poprawia pacjentom komfort życia oraz je przedłuża, dlatego tak ważne są regularne badania profilaktyczne”.
Lek. Piotr Stefaniuk
Ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Białymstoku. Od sześciu lat specjalizuje się w wykonywaniu badań ultrasonograficznych, ukończył liczne kursy i szkolenia w tej dziedzinie, m.in. w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii w Zamościu, Centrum Edukacji Obrazowej Cedus w Warszawie oraz Akademii Siemens Healthineers w Warszawie. Posiada Certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Na co dzień wykonuje badania USG we współpracy z lekarzami Przychodni Rodzinnej, Poradni Specjalistycznej, Poradni Onkologicznej i Oddziału Chorób Wewnętrznych. Stale współpracuje ze specjalistą radiologiem i onkologiem wspólnie konsultując badania USG piersi. Pracuje również jako lekarz podstawowej opieki zdrowotnej ciesząc się niesłabnącym zaufaniem pacjentów. Znany wśród pacjentów z dokładności, profesjonalizmu i uprzejmości. W Radomskim Centrum Rodziny wykonuje badania USG.
Lek. Wojciech Majchrzak – specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej
To wybitny lekarz z ogromnym doświadczeniem klinicznym, specjalista w dziedzinach: chirurgii ogólnej i onkologicznej. Na co dzień można go spotkać w poradni oraz na bloku operacyjnym Radomskiego Centrum Onkologii. Był również kierownikiem Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Otolaryngologii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. W Radomiu zna większość pacjentów onkologicznych, którzy uwielbiają go za spokój i poczucie bezpieczeństwa, jakie im daje nawet przed najtrudniejszą operacją. Zawsze cierpliwy, uśmiechnięty i oddany swoim pacjentom.
Lek. Michał Czerwaty – w trakcie specjalizacji z urologii
Studiował na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz Medizinische Universität Innsbruck w Austrii. Doświadczenie zdobywał w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, w Oddziale Urologii, Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU), Sekcji Adeptów Urologii (SAU) oraz Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU). Uczestnik licznych kursów i szkoleń w Polsce i Europie. Zajmuje się nowoczesnym leczeniem chorób urologicznych, specjalizuje się w endourologii. Niewątpliwie jest to przyszłość urologii. Na co dzień zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń urologicznych w specjalistycznym szpitalu urologicznym Mazovia oraz w Radomskim Centrum Onkologii.
Nieustannie podejmuje nowe wyzwania a pacjenci doceniają jego doświadczenie, profesjonalizm, wnikliwą analizę.
Dr hab. n. med. Zbigniew Banaczek – specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej
Znany i ceniony doktor. Specjalizuje się w kompleksowej opiece nad ciężarną, w prowadzeniu ciąży wysokiego ryzyka, w leczeniu schorzeń ginekologicznych, m.in. niewydolności szyjki macicy, w szeroko pojętej diagnostyce ginekologiczna, m.in. profilaktyka onkologiczna.
Lek. Jacek Sobaszek – specjalista chirurgii ogólnej i gastroenterologii
Ceniony w Radomiu chirurg proktolog. W Radomskim Centrum Rodziny zajmuje się konsultacjami chirurgicznymi i proktologicznymi; przeprowadza małoinwazyjne zabiegi leczenia żylaków odbytu i rektoskopie.
„Zapewniam opiekę ginekologiczną nad kobietą na każdym etapie jej życia. Dokładam wszelkich starań, by każda Pacjentka czuła się bezpiecznie i komfortowo.”
Dr n. med. Sylwia Fołtyn – specjalista otolaryngologii
Jest absolwentką I Wydziału Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako Starszy Asystent w Klinicznym Oddziale Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu od 2004 roku. Specjalizuje się w leczeniu schorzeń dotyczących jamy ustnej, gardła, krtani, nosa i zatok przynosowych oraz uszu. Zajmuje się leczeniem zarówno dzieci jak i dorosłych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów – Chirurgów Głowy i Szyi. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnych konferencjach naukowych i szkoleniach.
Agata Chruślak – dietetyk dyplomowany
W swojej pracy zajmuje się nie tylko poradnictwem żywieniowym, ale wspiera pacjentów w zmianie stylu życia. Opracowywany przez nią plan żywienia zawsze dobrany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz upodobań kulinarnych.
Iwona Rutka – mgr psychologii
ZAbsolwentka Wydziału Psychologii SWPS w Warszawie oraz podyplomowych studiów z psychoonkologii. Certyfikowany terapeuta Terapii Simontona oraz Racjonalnej Terapii Zachowania. Doświadczenie w pracy z pacjentami onkologicznymi zdobywała w Simontonowskim Instytucie Zdrowia oraz w Stowarzyszeniu Wspierania Onkologii UNICORN w Krakowie. Ukończyła szereg szkoleń oraz warsztatów z zakresu diagnozy neuropsychologicznej. Prowadzi także warsztaty psychoonkologiczne dla Amazonek, współpracuję z Radomskim Towarzystwem Pacjentów Onkologicznych. Pracuje z pacjentami onkologicznie i przewlekle chorymi stosując metody i techniki Racjonalnej Terapii Zachowania. Pracuje z osobami w kryzysie – w obszarze zaburzeń nastroju, zaburzeń adaptacyjnych, w obszarze wspierania procesów zdrowienia, a także z rodzinami osób przewlekle chorych.
W Radomskiem Centrum Rodziny zajmuje się także pacjentami w Poradni Kompleksowego Leczenia Otyłości, bo odchudzanie zaczyna się…w głowie. Dlatego warto skorzystać z pomocy psychologa, który pomoże zmienić nastawienie do siebie, jedzenia, nawyków.
Marta Stachowicz – pielęgniarka
Zdobywała doświadczenie zawodowe m.in. w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Banacha w Warszawie oraz w rodzinnej przychodni. Zawsze uśmiechnięta i pomocna. Praca daje jej dużo satysfakcji, bo jest wykonywana z pasji. Cały czas się rozwija, kończy dodatkowe kursy, szkolenia. Dokłada wszelkich starań, aby doskonale dbać o Państwa zdrowie. Z satysfakcją i dumą wykonują swoje obowiązki. Pacjenci doceniają jej profesjonalizm, pogodę ducha i życzliwość. Marta zaraża optymizmem a humor w gabinecie skutecznie rozładowuje stres pacjenta.
Sylwia Korczyńska – pielęgniarka stomijna
Udziela informacji na temat pielęgnacji i higieny stomii, a także doradza, jak prawidłowo dobrać sprzęt stomijny. Pacjenci cenią ją za doświadczenie, troskę, ogromną sympatię i zaangażowanie.
Paulina Kolbus – fizjoterapeutka
Wskazuje plan rehabilitacji po operacjach brzusznych. Zajmuje się mobilizacją blizny oraz profilaktyką przepukliny. Pacjentów zjednuje profesjonalizmem, uśmiechem i pozytywną energią.
.